Uncategorized

Otužujte aj v lete v ľadovej vode – pomôže kaďa Northtub

Keď sa zima vytratí

Keď sa zima vytratí a teploty sa s príchodom leta začnú zvyšovať, mnohí by si mysleli, že trpím, lebo mi chýba chlad a ľad 🙂 .  Ľadovú vodu mám rád, horúčavy si však vychutnávam. A hoci studenú sprchu nevynechám počas celého roka ani raz, pravdou je, že by som si ľadový kúpeľ užil v lete veľmi rád. Na Slovensku to nie je jednoduché a tak využívam aspoň možnosti  počas mojich ciest po svete. => A potom mi zavolal Matej Sliviak s ponukou otužovať sa  v lete v ľadovej vode aj na Slovensku.

To ma priviedlo k otázke: Ako to je a ako je to možné?
Práve tu vstupuje do hry slovenská firma, ktorá prináša na trh otužovacie kade NorthTub s aktívnym chladením.

Otužovacia kaďa s aktívnym chladením, Northtub.sk
Otužovacia kaďa s aktívnym chladením, Northtub.sk

Tieto kade vďaka svojmu aktívnemu chladeniu môžete využívať nielen v lete, ale vodu viete udržať ľadovú po celý rok, kdekoľvek je prístup k elektrickej energii. Teplotu vody si samozrejme môžete nastaviť podľa potrieb, alebo trénovanosti.

Čo je to aktívne chladenie?

Aktívne chladenie je metóda znižovania teploty elektronických zariadení, strojov alebo priestorov pomocou mechanických prostriedkov, ktoré aktívne odvádzajú teplo. Na rozdiel od pasívneho chladenia, ktoré sa spolieha na prirodzené procesy, ako je konvekcia a vedenie tepla, aktívne chladenie používa zariadenia ako ventilátory, čerpadlá alebo kompresory na zabezpečenie efektívnejšieho odvádzania tepla.

Ovládací panel, kaďa Northtub
Ovládací panel, kaďa Northtub

Čo teda sú otužovacie kade NorthTub?

Otužovacie kade NorthTub

Matej Sliviak, Northtube: NorthTub je spoločnosť známa svojimi inovatívnymi a kvalitnými produktmi pre otužovanie, ktoré sa vyrábajú na Slovensku. Naše otužovacie kade s aktívnym chladením sú navrhnuté tak, aby poskytovali užívateľom maximálny komfort a efektivitu pri otužovaní. Kade sú vybavené pokročilým systémom chladenia, ktorý umožňuje udržiavať vodu v optimálnej teplote bez ohľadu na vonkajšie podmienky. Ako vraví Matej Sliviak, tento systém je nielen energeticky úsporný, ale aj tichý a spoľahlivý, čo zaručí dlhodobú spokojnosť užívateľov.

Tieto kade sú dnes dostupné v troch veľkostiach a záujemci si môžu zvoliť vhodnú veľkosť pre seba na základe svojich preferencií.

Otužovacie kade s aktívnym chladením, Northtub.sk
Otužovacie kade s aktívnym chladením, Northtub.sk

Veľkosti:

 • 210 litrov
 • 420 litrov
 • 580 litrov
 • Barrel North Tub Pro – veľkosť podľa priania zákazníka

V prípade záujmu vám Viac informácií vám poskytne priamo Matej na www.northtub.sk

Ako si sa dostal k výrobe kadí?

Dostal som sa k tomu otázkou, ktorú si položil asi každý otužilec. Otázkou, „Ako budem otužovať cez leto?

Ako budem otužovať cez leto?

Veľa ludí by chcelo otužovať počas celého roka no samozrejme naše Slovenské podnebie nám to nedovoľuje. Tak som sa rozhodol zhotoviť niečo podobné ako to už funguje v zahraničí, no s tým rozdielom že to vyrobíme u nás na Slovensku. Po dlhom čase skúšania a testovania sme nakoniec vytvorili technológiu chladenia, aby všetko fungovalo presne ako malo. Čiže teraz si dokážete vodu nielen schladiť na 2-3 stupne, ale tiež napríklad v zime vyhriať pre relaxáciu v teplej vode až na 38 stupňov. Na materiáloch sme nešetrili keďže vnútro tvorí kvalitná nerez v kombinácii s vonkajším termo drevom, ktoré je veľmi odolné a vhodné aj do exteriéru ako aj do interiéru.

Výhody otužovacích kadí NorthTub

Matej vypichuje výhody otužovacích kadí North Tub

1. Možnosť otužovať sa celoročne v ľadovej vode
Kade Northutub prinášajú možnosť otužovať sa celoročne. Ak by vám ju kúpili do firmy, môžete skvele využiť napríklad obednajšiu prestávku, dať si ponorom energetickú a náladovú bombu a hneď máte vyčistenú hlavu a o dobrý  rozhovor s kolegami máte zaručene postarané. S takou dobrou náladou sa pracuje radstnejšie a človek dosahuje lepšie výsledky vo svojej práci.

2. Aktívne chladenie pre optimálnu teplotu
Jednou z najväčších výhod otužovacích kadí North Tub je ich aktívne chladenie. Na rozdiel od tradičných metód chladenia, ako je použitie ľadu alebo studenej vody z kohútika, tieto kade využívajú technologicky vyspelý systém na udržanie presnej teploty vody. To znamená, že užívatelia môžu nastaviť a udržiavať požadovanú teplotu s presnosťou na stupeň, čo je kľúčové pre efektívne otužovanie.

3. Jednoduchá údržba a dlhá životnosť
Kade NorthTub sú vyrobené z vysokokvalitných materiálov, ktoré zaručujú ich odolnosť a dlhú životnosť. Systém aktívneho chladenia je navrhnutý tak, aby vyžadoval minimálnu údržbu, čo uľahčuje používanie a predlžuje životnosť zariadenia. Navyše, kade sú ergonomicky navrhnuté, čo zaručuje pohodlie a bezpečnosť počas používania.

4. Pekný štýlový dizajn
Otužovacie kade North Tub nie sú len funkčné, ale aj esteticky príťažlivé. Moderný a elegantný dizajn kadí sa hodí do akéhokoľvek prostredia, či už ide o domáce wellness centrum, záhradu, alebo terasu. Kade sú dostupné v rôznych veľkostiach a farbách, čo umožňuje užívateľom vybrať si model, ktorý najlepšie zodpovedá ich potrebám a vkusu.

Otužovacia kaďa s aktívnym chladením, Northtub.sk
Otužovacia kaďa s aktívnym chladením Barrel NorthTub Pro, Northtub.sk

Pre koho sú kade vhodné?

Pre všetkých, ktorí koketujú s možnosťou otužovať sa celoročne a ktorí chcú zlepšiť svoje zdravie a psychickú pohodu prostredníctvom pravidelného otužovania aj v lete alebo na miestach, kde kada pomôže. Posilňujete tak benefity otužovania a prispievate k zlepšeniu zdravia a psychickej pohody. Či už ste športovec, hľadáte spôsoby, ako zlepšiť svoje zdravie, alebo jednoducho chcete pridať nový prvok do svojho wellness režimu. Nie sú určené iba pre skúsených otužilcov, ale aj pre začiatočníkov, ktorí si môžu navoliť teplotu podľa seba.

 • Individuálne využitie
 • Fitness centrá a posilovne
 • Wellness a relaxačné centrá
 • Hotely a rekreačné komplexy
 • Zdravotnícke Centrá
 • Športové tímy a kluby
 • a iné

Ako sa vám to páči?

Verím, že to pôjdeme vyskúšať.

 

Vladimir Pauco

Pracujem s IT, robím fotografiu, dokumentaristiku a šport. Otužovanie je jedna z mojich vášni.
Back to top button